18.2 C
Pec
E diel, 1 Gusht, 2021

Përplasja dramatike në Kuvend nëpërmjet fotografive

Seanca e Kuvendit të Kosovës, e zhvilluar sot është përcjellur me shumë replika, ofendime e përplasje mes përfaqësuesve të qeverisë Kurti dhe atyre të opozitës.

Dy partitë opozitare, PDK dhe LDK kanë lëshuar sallën.

Nga ana e tij, shefi i GP të PDK-së, Abelard Tahiri ka thënë se ministrja  e jashtme e Kosovës duhet të dorëhiqet ose të shkarkohet pasi ‘përfaqëson Serbinë në Kosovë’.

Kjo deklaratë e Tahirit erdhi pasi Gërvalla tha se Specialen nuk e krijoi Serbia.

Më poshtë, ju sjellim momentetet nëpërmjet disa fotografive, ku shihet se deputetët gati sa nuk u rrahën fizikisht.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...