19.4 C
Pec
E martë, 16 Prill, 2024

Përurimi i bazës ushtarake në Kuçovë, Osmani: Ku është NATO ka paqe dhe stabilitet

Në Kuçovë sot do të përurohet baza ushtarake e NATO-s.

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka thënë se hapja e kësaj baze kontribuon në rritjen e sigurisë në rajon.

“Hapja e Bazës Ajrore të NATO-s në Kuçovë, Shqipëri, shënon një hap të rëndësishëm në forcimin e pranisë së Aleancës në Ballkanin Perëndimor, duke kontribuar në rritjen e sigurisë në rajonin tonë dhe më gjerë”, ka thënë Osmani në platformën “X”.

Më tej, Osmani ka theksuar se ku është NATO ka paqe dhe stabilitet. /Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...