27 C
Pec
E shtunë, 23 Shtator, 2023

Përurohet objekti i shkollës “Asim Vokshi” në Panorc të Malishevës

Të hënën është përuruar objekti i ri i shkollës fillore dhe të mesme të ulët “Asim Vokshi” në Panorc.

Në ceremoninë e përurimit, morën pjesë edhe kryetari i Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati, drejtoresha e Drejtorisë për Arsim dhe Edukim, Arbëreshë Krasniqi, drejtor të drejtorive komunale, zyrtarë të drejtorisë për arsim, banorë të fshatrave Panorc e Rud, e të cilët bashkë me nxënësit dhe mësimdhënësit, e bënë përurimin e objektit të ri të kësaj shkolle.

Pasi i ka uruar, nxënësit, mësimdhënësit dhe banorët, i pari i Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati, tha se si qeveri komunale, janë duke bërë përpjekje për rritje të cilësisë në shkolla.

“Jemi duke investuar në infrastrukturën shkollore, në hapësirën e nevojshme dhe krijimin e kushteve sa më të mira, me qëllimin e vetëm, rritjen e cilësisë dhe arritjes së sukseseve në arsim”, ka thënë Kastrati.
Ndërsa drejtoresha e Drejtorisë për Arsim dhe Edukim, Arbëreshë Krasniqi, në fjalën e rastit, i ka falënderuar të gjithë ata që kanë kontribuar në ndërtimin e këtij objekti modern shkollor./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...