25.7 C
Pec
E diel, 14 Korrik, 2024

Përvjetori i Kushtetutës së Kaçanikut/ Haradinaj shkon në Kaçanik

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj i shoqëruar nga deputetë dhe zyrtarë të këtij subjekti kanë shkuar në Kaçanik në shënim të 33-vjetorit të Kushtetutës së Kaçanikut.

Haradinaj është takuar me ish- kryetarin Ilaz Ramajli.

Në përvjetorin e 33-të të Kushtetutës së Kaçanikut kanë shkruar edhe edhe krerët më të lartë institucional të vendit.

Presidentja Osmani ka thënë se Kushtetuta e Kaçanikut, simbolizon përkushtimin tonë dhe guximin e delegatëve të atëhershëm të Kuvendit të Kosovës për t`i  dhënë drejtimin përpjekjes për liri, demokraci e shtet të pavarur demokratik./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...