16.2 C
Pec
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Pesë policë të Kosovës janë lënduar në Zveçan

Policia e Kosovës ka hyrë në komunën e Zveçanit dhe të Leposaviqit, duke thyer turmat e mbledhura para këtyre komunave, pas lëshimit të sirenave nëpër qytete.

Policia ka përdorur gaz lotsjellës dhe shok-bomba, ndërsa nëpër rrugët e veriut janë parë policë me armë të gjata. Siç raportohet nga Zveçani, deri tash, janë 5 policë të lënduar.

Media ka raportuar më herët se Policia ka arritur ta fusë kryetarin e ri të Zveçanit në objektin e komunës, ndërsa këtë e ka konfirmuar edhe vetë kryetari./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...