5.5 C
Pec
E diel, 21 Prill, 2024

Petkoviq telefonon Lajçakun, ankohet për arrestimin e ish-policit

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, e ka telefonuar tash të Dërguarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Arsye për këtë është arrestimi i një ish-zyrtari policor nga Policia e Kosovës në pikëkalimin kufitar në Jarinjë.

“Kurti po bën hakmarrje brutale dhe frikësim. Ai është duke u hakmarrë për largimin nga institucionet në veri, përfshirë policinë”, ka thënë Petkoviq.

Derisa pas arrestimit të Dejan Pantiq, serbët në veri kanë nisur vendosjen e barrikadave në Zveçan dhe Leposaviq.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...