27.8 C
Pec
E martë, 18 Qershor, 2024

Piktura e Guri Madhi zbukuron muzeun e futbollit gjerman në Dortmund

Shqipëria përfaqësohet edhe ndryshe në Gjermani, ku zhvillohet “Euro 2024”.

Në Dortmund, në muzeun e futbollit gjerman, është çelur ekspozita “In motion – art & football”, me vepra të 100 piktorëve më të famshëm me temë futbollin.

Krahas Rene Magritte, Paul Klee, Salvador Dalisë, Picassos, Joan Miro e të tjerë, është vendosur edhe piktura e artistit të madh shqiptar, Guri Madhi.

Pikërisht në Dortmund, atje ku kuqezinjtë tanë do të nisin Evropianin.

Kombëtarja shqiptare do të ketë punë me Spanjën, Italinë dhe Kroacinë në grupet e këtij kompeticioni./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...