22.7 C
Pec
E martë, 26 Shtator, 2023

Pishina e Gërmisë planifikohet të kthehet në vend patinazhi gjatë dimrit

Një pjesë e Pishinës së Gërmisë po planifikohet të kthehet në vend patinazhi, gjatë stinës së dimrit.

Kështu ka deklaruar Kryeshefi i ndërmarrjes “Sport Marketing” në Komunën e Prishtinës, Bardh Krasniqi, i cili ka thënë se kjo ide mund të realizohet shpejt dhe me kosto të ulët.

Ai ka thënë se synimet e tyre janë që Pishina e Gërmisë të mos jetë e mbyllur as gjatë dimrit, “në mënyrë që të decentralizohet qendra dhe njerëzit të vijnë këtu për të marrë ajër të pastër”.

“Pishina veç e ka bazamentin, është mëse e përshtatshme për patinazh, mund të realizohet shpejt dhe me kosto të ulët. Sivjet jemi duke punuar për një projekt gjysmë-patinazhi, pasi e tëra është hapësirë shumë e madhe”, ka thënë ai .

Krasniqi ka folur edhe për një projekt tjetër në Pishinën e Gërmisë, për të cilin s’ka dhënë detaje pasi ka thënë se nuk është finalizuar ende./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...