21.9 C
Pec
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Pjesa e parë: Atalanta në epërsi të dyfishtë ndaj Leverkusenit

Ka përfunduar pjesa e parë e finales së Ligës së Evropës mes Atalantas dhe Bayer Leverkusenit.

Rezultati pas 45 minutave të parë është 2:0 për ekipin italian, shkruan Gazeta Express.

Lookman kaloi fillimisht Atalantan në epërsi në minutën e 12-të të ndeshjes.

E ishte pikërisht Lookman që shënoi edhe golin e dytë në minutën e 26-të, duke bërë një pjesë të parë spektakolare.

Në rast fitoreje të Atalantas, për Bayer Leverkusenin do të ishte humbja e parë sezonale./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...