15.8 C
Pec
E hënë, 25 Shtator, 2023

Pjesa e parë, Republikë Çeke 0-0 Shqipëri: Kuqezinjtë të rrezikshëm në kundërsulm

Pjesa e parë mes Republikës Çeke dhe Shqipërisë është mbyllur pa gola me të dy skuadrat që ishin shumë të kujdesshme.

Rastin e parë në ndeshjes e kishin çekët, që rrezikuan në minutën e 25-të, por gjuajtja e Tomas Soucek u prit lehtësisht nga Etrit Berisha.

Shqipëria kishte një kundërsulm shumë të mirë, por Jasir Asani mbeti në pozitë jashtë lojë dhe rasti shkoi huq.

Pas tij Nedim Bajrami në minutën e 30-të u rrëzua në zonë, por gjyqtari anglez Taylor nuk sinjalizoi penallti.

Në fundin e pjesës së parë Soucek goditi, por gjuajtja e tij u bllokua nga Ardian Ismajli.

Në kohën shtesë, Sokol Cikalleshi mori një top të mirë në zonë, por ai e pranoi me dorë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...