5.9 C
Pec
E diel, 10 Dhjetor, 2023

Pjesëmarrja e Radojiçiq në Grupin Terrorist, vërteton rëndësinë jetike për pluralizëm te serbët

Kryeministri Kurti në mbledhjen e sotme të Qeverisë ka thënë se pas dokumentit të pjesëmarrjes së Radojiçiqit në sulmin e së dielës ndaj Policisë së Kosovës në Banjskë të Zveçanit, është “jetike” pluralizmi politik te serbët.

Sipas tij, nuk ka demokraci dhe liri pa pluralizëm.

“Pas dokumentimit të pjesëmarrjes së nënkryetarit të Listës Serbe, Milan Radojciq, është vërtetuar një gjë që meriton vëmendjen e të gjithëve, rëndësia jetike e ringjalljes së pluralizmit politik të serbëve në Kosovë. Nuk ka demokraci e liri pa pluralizëm, serbët e Kosovës duhet të çlirohen nga tutelat e Serbisë”, tha ai.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...