8.1 C
Pec
E diel, 25 Shkurt, 2024

Plagosen me armë zjarri babë e bir në Pejë

Kanë mbetur të plagosur, dy persona (babë e bir) gjatë një incidenti ku është përdorur edhe arma e zjarrit.

Në raportin e Policisë së Kosovës bëhet e ditur se rasti ka ndodhur të hënën rreth orës 07:15, në Pejë.

Tutje, bëhet e ditur se të lënduarit, kanë pranuar trajtim mjekësor.

“Dy meshkuj kosovar (babë e bir), kanë mbetur të plagosur gjatë një incidenti ku është përdorur edhe arma e zjarrit. Të lënduarit kanë pranuar trajtim mjekësor”, thuhet në raport.

Ndërkaq, lidhur me rastin është arrestuar një mashkull kosovar dhe është sekuestruar një pistoletë me municion. Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...