18.8 C
Pec
E enjte, 23 Maj, 2024

Plagosja e kryeministrit sllovak, vjen reagimi i parë nga Kosova

Shefja e diplomacisë kosovare, Donika Gërvalla-Schwarz ka reaguar pas plagosjes së kryeministrit të Sllovakisë, Robert Fico.

Gërvalla ka shkruar se zemrat e kosovarëve janë me kryeministrin sllovak duke i uruar shërim sa më të shpejt. Ministrja e jashtme ka thënë se autorët duhet të ndëshkohen.

“Zemrat tona dhe urimet më të mira shkojnë për kryeministrin sllovak Fico, i cili u qëllua dhe u dërgua në spital. Ne po mendojmë për të dhe të dashurit e tij.Të gjithë i urojmë shërim të shpejtë. Autorët duhet të ndëshkohen”, ka shkruar Gërvalla.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...