10.4 C
Pec
E martë, 27 Shkurt, 2024

Po digjen varrezat në Veriq të Istogut

Rastet e zjarrvënies me apo pa qëllim, në Kosovë janë shumë të shpeshta, por për fat të mirë, pa pasoja.

Mirëpo, sonte në fshatin Veriq të Istogut janë përfshirë nga zjarri varrezat e fshatit.

Banorët e fshatit kanë thënë për Indeksonline se një person i vuri zjarrin arës së tij, e i cili pastaj u shpërnda dhe përfshiu varrezat.

Sipas banorëve, të gjitha varrezat janë bërë shkrumb e hi nga zjarri. /Njeshi&Indeksonline/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...