22.6 C
Pec
E enjte, 28 Shtator, 2023

Po kërkohej nga INTERPOL-i, arrestohet në Pejë i dyshuari për trafikim ndërkombëtar me lëndë narkotike

Një person i cili ishte në kërkim me urdhër-arrest ndërkombëtar, është arrestuar të martën mbrëma në Pejë. Kështu ka bërë të ditur Policia e Kosovës përmes një njoftimi për media.

“Policia e Kosovës, konkretisht ILECU-FAST Kosova, në vazhdën e bashkëpunimit policor ndërkombëtar me shtetet partnere, sot më 12.09.2023, ka arrestuar një person. Njësia FAST-Kosova, në bashkëpunim me zyrtarë policorë nga Stacioni Policor Pejë, në koordinim edhe me organe tjera të sigurisë, kanë arritur të lokalizojnë vendndodhjen e më pas edhe ta arrestojnë personin e dyshuar”, thuhet në njoftim.

Personi i kërkuar, i cili kërkohej nga INTERPOL-i në llogari të organeve shtetërore turke, dyshohet se është i përfshirë në trafikim ndërkombëtar me lëndë narkotike.

Lidhur me rastin do të ndërmerren masat sipas procedurave në raste të tilla. “Policia e Kosovës mbetet e përkushtuar në parandalimin dhe luftimin e të gjitha dukurive të kundërligjshme në vend përfshirë edhe forcimin e bashkëpunimit policor në rrafshin ndërkombëtar”, thuhet më tej në njoftim./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...