15.8 C
Pec
E diel, 19 Maj, 2024

Po kërkoheshin nga Interpoli, policia në Ferizaj sekuestron katër vetura me targa franceze

Policia e Kosovës në Ferizaj ka arritur të lokalizojë dhe sekuestrojë katër automjete me targa të huaja të cilat kishin qenë në kërkim nga Interpoli.

Sipas raportit të policisë thuhet se këto vetura ishin shpallë në kërkim qysh në qershor të vitit 2023.

“Njësia përkatëse policore ka arritur të lokalizojë dhe të sekuestrojë katër automjete me targa franceze, të cilat ishin në një auto-sallon. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raport.

Ndërkaq nga Prokuroria Themelore e Ferizajt, kanë thënë se rasti është në procedurë hetimore dhe se nuk mund të ndajnë më shumë detaje. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...