13.6 C
Pec
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Po punohet në 18 rrugë të Prishtinës, Zogaj del me njoftim

Nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj njofton se vetëm në muajin maj kanë filluar të rregullohen e janë përfunduar punimet në 18 rrugë.

Shkrimi i plotë:

Vetëm në muajin Maj, kanë filluar/përfunduar këto 18 rrugë:

1. Rruga në Zllatar.

2. Rruga në lagjen Kullaj-Mramor.

3. Rruga e re në Butovc.

4. Shtresa finale në Rr. “Nekibe Kelmendi”.

5. Rruga e re në Koliq.

6. Me dinamikë të plotë po zhvillohen punimet në ndërtimin e rrugës “Jim Xhema” apo Rruga A.

7. Rruga e re në Prapashticë.

8. Rruga “Qëndresa” në Matiçan.

9. Filloi ndërtimi i disa rrugëve në fshatin Shkabaj: Rrugët si Rruga “Agron Rama”;Rruga “Eva Mbrendli”;Rruga “Bedri Dedja” dhe Rruga “Zejnullah Hahili”.

10. Filluan punimet në ndërtimin e rrugës e cila do ta lehtësojë komunikacionin në lagjen Arbëria. Kjo rrugë do të shfrytëzohet si bajpas për kalimin e veturave, nga rruga Ahmet Krasniqi në lagjen e Arbërisë së re, tek objektet e reja banesore.

11. Rruga që lidhë fshatrat e Gollakut me Dardanën, nëpërmjet rrugës Viti – Bullaj.

12. Rruga në Lagjen Gërbeshi.

13. Rruga “Gjergj Balsha” në Lagjen “Arbëria”.

14. Filluan punimet në ndërtimin e rrugës “Nekibe Kelmendi”, faza e dytë, e cila lidhet me rrugë magjistrale Prishtine – Gjilan.

15. Rruga që lidhë fshatrat e Gollakut, Stallovë-Zllash.

16. Rruga e re në Hajvali.

17. Rruga e re që lidhë Prishtinën me Artanën, segmenti Flotacion – Kllokoq.

18. Rruga e re në Ballaban./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...