11.6 C
Pec
E enjte, 23 Maj, 2024

Policia arreston në Bërnjak dhe e ndalon për 48 orë, serbin Sreçko Sofronijeviq

Policia e Kosovës ka arrestuar sot serbin, Sreçko Sofronijeviq.

Rastin e ka konfirmuar Komandanti i Policisë për rajonin e Mitrovicës së veriut, Veton Elshani.

Arrestimi i tij është bërë në Bërnjak, dhe të njëjtit i është caktuar masë ndalimi prej 48 orësh.

Sofronijeviq ishte në kërkim nga autoritetet e Kosovës, si pjesëmarrës në përplasjet e serbëve kundër aksionit të Policisë së Kosovës në parandalimin e mallrave kontrabandë. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...