21.6 C
Pec
E hënë, 5 Qershor, 2023

Policia del me njoftim: Agim Ademi nuk është arrestuar, ka ftesë për intervistim sot

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot në orët e pasdites dje ka intervistuar në stacion policor një zyrtar të Federatës së Futbollit të Kosovës, i cili pas intervistimit me urdhër të prokurorit është liruar.

Megjithatë, Policia ka demantuar raportimet e disa mediave se kinse është arrestuar kryetari i FFK-së, Agim Ademi.

Sipas PK-së, këto raportime nuk qëndrojnë dhe “se nuk ka ndonjë urdhër arrest siç raportohet”.

Por, ndaj të njëjtit i është lënë një ftesë për t’u paraqitur në polici për intervistim gjatë ditës së nesërme (sot e Mërkurë), tregoi Policia.Të gjitha veprimet e mëtejme do të ndërmerren në bashkëpunim dhe koordinim me organet e drejtësise”, thuhet në njoftimin e PK-së./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...