22.6 C
Pec
E shtunë, 18 Maj, 2024

Policia e ndalon një veturë në Stublinë të Gjilanit, pati 976 kuti “Plazma” të kontrabanduara

Në Stublinë të Gjilanit dje policia e ka ndaluar një automjet me targa serbe që vozitej nga shtetasi serb, I.A., i cili kishte hyrë përmes rrugëve ilegale.

Në njoftimin e lëshuar thuhet se gjatë kontrollit të automjetit është vërejtur se kishte të ngarkuar disa pako me “Plazma keks i bluar: 61 pako x 16 kutia”, gjithsej 976 kuti.

“Lidhur me rastin të gjitha veprimet janë ndërmarrë në bashkëpunim me Prokurorinë e Shtetit, ku me urdhër te prokurorit malli i kontrabanduar dhe automjeti sekuestrohen dhe dërgohen në terminal doganor”, thuhet në njoftim./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...