18.7 C
Pec
E diel, 24 Shtator, 2023

Policia gjen 600 gramë flori në një veturë në Shtërpcë, arrestohet një person

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë kontrollimit të një veture në fshatin Drajkovc të Shtërpcës, janë gjetur sasi e floririt 600 gramë, si gjerdan, zinxhirë, byzylykë dhe unaza, dhe një shumë e parave, të cilat janë konfiskuar.

Lidhur me këtë rast, Policia ka bërë me dije se ka arrestuar një 36-vjeçar, H.R. Sasia e floririt është konfiskuar me dyshimin për tregti të ndaluar, evazionit të taksave dhe tarifave doganore,  ndërsa janë njoftuar Dogana e Kosovës.

“Me datën 08.09.2023 rreth orës 21:06 policët e stacionit në Shtërpcëm, derisa ishin në zbatim të planit operativ ‘’Goditja’’ në pikë kontrolli, në fshatin Drajkovc të Shtërpcës kanë ndaluar një veturë Audi me targa të huaja. Gjatë kontrollimit të personave dhe veturës, në veturë në një qantë janë gjetur sasi e florirt rreth 600 gram (gjerdan, zinxhirë, bylyzykë dhe unaza) pa dokumete dhe një shumë e parave, të cilat më pas janë konfiskuar.

I dyshuari, H.R (M/MV) i moshës 36 vjeçar është shoqëruar në stacionin e policisë në Shtërpcë dhe pas intervistimit nga policët hetues, me  vendim të prokurorit kujdestar nga Prokuroria Themelore në Ferizaj sasia e florirt dhe paratë e gjetura janë konfiskuar me dyshimin për tregti të ndaluar, evazionit të taksave dhe tarifave doganore,  ndërsa janë njoftuar Dogana e Kosovës, të cilët do të merren me rastin”, thuhet në njoftim./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...