8.5 C
Pec
E enjte, 30 Nëntor, 2023

Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për gjetjen e 15-vjeçares së zhdukur nga Peja

Policia e Kosovës ka kërkuar ndihmën e qytetarëve me qëllim të gjetjes dhe lokalizimit të një vajze 15 vjeçare nga Peja e cila është raportuar e zhdukur më 15 nëntor të këtij viti.

Në njoftimin e Policisë së Kosovës thuhet se Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, bazuar në ligj për publikimin e fotos me shënime tjera të personit të zhdukur me autorizim të Prokurorisë Themelore Pejë, me qëllim lokalizimin e tij, lëshon kërkesë për bashkëpunim me qytetarët, për gjetjen e personit të zhdukur Serbeze (Istref) Gashi, e lindur me 06.06. 2008 në Pejë.

Policia kërkon nga qytetarët e Republikës së Kosovës që kushdo që ka informacion për vendndodhjen e personit të zhdukur në foton e bashkangjitur, të lajmërojë Policinë e Kosovës apo të lajmërohet në stacionin më të afërt policor.

Ndryshe, sipas Policisë, më 16.11.2023 ankuesja kosovare ka raportuar në polici se viktima femër kosovare ka dalur nga shtëpia dhe nuk dihet për vendndodhjen e saj”.

Numrat e telefonit dhe adresat elektronike kontaktuese për të kontaktuar Policinë e Kosovës lidhur me rastin:

192 dhe 080019999 (pa pagesë)

– 039 432 327-Drejtoria Rajonale Pejë

– E-mail adresa: [email protected] /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...