14.7 C
Pec
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Policia konfirmon kanosjen ndaj zyrtarëve të LDK-së

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lumir Abdixhiku, dhe disa deputetë të kësaj partie janë kërcënuar.

Policia thotë se i ka marrë masat e nevojshme lidhur me rastin.

Zëdhënësi i policisë Bajram Krasniqi, tha se veprimet e mëtejme do të merren në koordinim me organet e drejtësisë.

Policia e Kosovës, në këtë rast drejtoria kompetente e PK-së, ka ndërmarr të gjitha veprimet e nevojshme policore lidhur me rastin/kanosjen në fjalë. Të gjitha veprimet e mëtejme policore do të ndërmerren në bashkëpunim dhe koordinim me organet e drejtësisë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...