15.8 C
Pec
E diel, 19 Maj, 2024

Policia ne Prizren mban ligjërata në shkolla rreth dhunës në familje

Policia në Prizren, bazuar në aktivitetet e parapara nga projekti “Dhuna ne Familje”, ka realizuar  aktivitetet e planifikuara në koordinim me DKA-në në këtë komunë, ku policët mbajtën ligjërata me temën: “Dhuna ne Familje”, me nxënës të shkollave fillore.

Me anë të një njoftimi bëhet e ditur se kjo ligjëratë ka për qëllim që nxënësit të pajisen me njohuri sa i përket sjelljeve jo shoqërore të shfaqura edhe te të miturit si dukuri negative e cila është prezent, dhe mundësinë e parandalimit të tyre.

Gjate ligjëratës janë përmendur format dhe llojet e dhunës në familje si dhe masat për parandalimin e kësaj dukurie që është prezentë në shoqërinë tonë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...