8.7 C
Pec
E premte, 1 Mars, 2024

Policia në Vushtrri dhe Skenderaj konfiskojnë dy armë

Në 24 orët e fundit, policia në Vushtrri dhe Skenderaj kanë konfiskuar dy armë zjarri.

Në rastin e parë, njësia policore në Vushtrri, gjatë kontrollit të detajuar tek i dyshuari është gjetur dhe konfiskuar një armë pistoletë me katër fishekë dhe një sprej.

May be an image of lighter and text

Ndërsa në rastin e dytë, njësia policore në Skenderaj, gjatë kontrollit në veturën e të dyshuarit është gjetur dhe konfiskuar një armë pistoletë me 17 fishekë.

No photo description available.

Pas intervistimit, me urdhër të prokurorit dy të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt. Ndaj tyre janë iniciuar raste për veprën penale ,,Mbajtje në pronësi ,kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve”./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...