27.1 C
Pec
E martë, 23 Korrik, 2024

Politikani malazez kritikon presidentin e vendit të tij se nuk dha detaje për takimin me Osmanin

Ish-Kryediplomati malazez Miodrag Vlahovic i ka reaguar Presidentit të vendit të tij Jakov Milatovic që nuk e ka publikuar takimin me Presidenten Vjosa Osmani.

Vlahovic ka thënë se ky ishte një takim i vërtetë e jo ato kur këmbë fotografohesh me ndonjë liderë.

“Kjo ishte, pra, një bisedë e vërtetë, jo ato kur fotografohesh në këmbë me ndonjë burrë shteti dhe më pas e shpallni “bisedë”. Nuk e pashë tëeetin tuaj?”, ka shkruar Vlahovic.

Ai më pas i është drejtuar Vjosa Osmanit të cilën e ka falënderuar për miqësinë dhe ia ka uruar Bajramin. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...