17.5 C
Pec
E diel, 1 Tetor, 2023

“Pompeii” vjen pas 10 vjetësh me ripërpunim nga Hans Zimmer dhe Bastille

Bastille e kanë publikuar versionin e ri të këngës “Pompeii” në bashkëpunim me kompozitiorin e filmave, Hans Zimmer.

Ky ripërpunim shënon 10-vjetorin e publikimit të versionit origjinalk të këngës e cila e kishte arritur numrin dy në toplistën britanike.

Një projekt i tillë erdhi pasi që lideri i bendit, Dan Smith, po punonte në studio me Zimmerin në projekte të tjera./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...