4.1 C
Pec
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Prapa grilave si i dyshuar për vrasjen e argjentinases, kosovari erdhi nga Zvicra për dasmën e vëllait

Mediat zvicerane po raportojnë intensivisht për rastin tragjik në Fushë Kosovë, ku një 27 vjeçare dyshohet se u vra nga një kosovar.

Gjykata ia caktoi 32-vjeçarit nga Drenasi 30 ditë paraburgim nën dyshimin e bazuar se ai e kishte hedhur nga kati i gjashtë i një hoteli argjentinasen.

Kjo pasi ata kishin një debat të tensionuar që çoi në tregjedi.

Sipas mediumit zviceran 20 Minuten i dyshuari dhe viktima kishin udhëtuar drejt Kosovës së bashku për dasmën e vëllait të tij. Ai kishte vetëm katër muaj që ishte me 27-vjeçaren, njofton gazeta zvicerane.

Dasma me rreth 500 të ftuar është anuluar ndërkohë, siç përshkruhet në këtë artikull familja e të dyshuarit është e shokuar nga ngjarja tragjike që ndodhi./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...