15.1 C
Pec
E premte, 31 Mars, 2023

Prekazi ndez flakadanët e lirisë në përvjetorin e 25-të të Epopesë së UÇK-së

Në Prekaz ka nisur manifestimi tradicional “Nata e Zjarreve”, në kuadër të Epopesë së UÇK-së.

Përmes ndezjes së flakadanëve u kujtua sakrifica e familjes Jashari për çlirimin e vendit.

Në këtë manifestim po marrin pjesë akterë politikë, anëtarë të familjes Jashari e qytetarë të shumtë.

Emocione krenarie po përcillen nga ky manifestim, në 25 vjetorin e rënies së komandantit Adem Jashari dhe familjes së tij./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...