23.4 C
Pec
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Premier League: Chelsea vs Tottenham. Trajneri Sarri testin e fundit në Londër!

Lufta për një pozitë në Champions League do ti vë përballë njëra tjetrës Chelsean me rivalin local Tottenham.

Kjo ndeshje luhet sonte në ora 21:00 në kuadër të xhiros së 28-të në Premier League.

Trajneri i Chelseat Maurizio Sarri përpara mediave ka thënë se nuk ka vendosur nëse do të startoj në këtë ndeshje me portierin Kepa Arrizabalaga, pasi ky i fundit ka refuzuar të zëvendësohet në finalen e Kupës Carabao.

Në anën tjetër trajneri i Tottenham  Mauricio Pochettino përsëri nuk do të ketë në dispozicion Eric Dier dhe Dele Alli.

Përpos kësaj ndeshje Premier League do të ketë në program dhe këto duele shumë interesante: Ora 21:00 Liverpool vs Watford dhe Manchester City vs West Ham United.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...