17.5 C
Pec
E enjte, 25 Maj, 2023

Premier League njofton datat e afatit kalimtar dhe datën e nisjes të sezonit të ri

Janë konfirmuar datat e sezonit të ardhshëm 2023-‘24, të Premier League. Sezoni i ri do të nisë në 12 gusht dhe do të përfundojë 9 muaj më vonë, në 19 maj 2024.

Sezonin e ardhshëm do të rikthehet pushimi dimëror i mesit të sezonit, ndërsa kampionati do të ndërpritet për një javë 13-20 janar.

Merkatoja e kësaj vere, do të hapet në 14 qershor dhe do të mbyllet në 1 shtator, ndërsa e dimrit nisë në 1 janar dhe mbyllet në 1 shkurt 2024.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...