13.7 C
Pec
E martë, 27 Shkurt, 2024

Premiera botërore: Mercedes GLC për 2019 – foto

Mercedes ka restauruar SUV-in e tij të njohur, dhe përveç ndryshimeve stilistike, modeli do të ketë edhe teknologji të avancuar.

GLC aktual ka debutuar në vitin 2015 si një pasues i klasës GLK. Ndryshimi në emër të modelit ka sjellë një dizajn të ri, më modern.

Motorizimi përbëhet nga dy benzinë dhe tre motorë dizel. Të dy njësitë e benzinës kanë një teknologji 48 volt e quajtur të ashtuquajturat “hibrid i butë”. GLC 200 4Matic me i dobët ka 197 kuaj fuqi dhe GLC 300 4Matic më i fortë prodhon 258 kuaj fuqi.

Motori me naftë është GLC 200d 4Matic me 163 kuaj fuqi, pasuar nga GLC 220d 4Matic me 143 kW dhe GLC 300d 4Matic me 245 kuaj fuqi.

Konsumatorët tani mund të urdhërojnë një sistem dinamik për pezullimin e sistemit të kontrollit të trupit. Veç kësaj, është i disponueshëm një paketë speciale Off-Road Engineering Package, me regjimet e vozitjes “Off-Road” dhe “Off-Road+”. 

Ata që zgjedhin një paketë shtesë të Driving Assistance gjithashtu do të marrin një kontroll të përshtatshëm të vozitjes nëse është e nevojshme. Mercedes GLC i restauruar do të prezantohet në panairin e veturave në Gjenevë, e cila fillon më 5 mars. Vetura në shitje del kah mesi i këtij viti 2019, kur do të dihen edhe çmimet. /Njeshi/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...