22.6 C
Pec
E enjte, 28 Shtator, 2023

Prerja e dy drunjëve në qendër të Pejës, kryetari Muhaxheri: Hap i rëndësishëm drejt sigurisë së qytetarëve

Në qendër të qytetit në Pejë, janë prerë dy drunjë të gjatë shumë vjeçarë, gjë që ka shkaktuar kundërthënie, kryesisht në rrjetet sociale.

Dashamirësit e natyrës, e kanë konsideruar si shqetësim, pasi me këtë po shkatërohet gjelbrimi dhe degradohet ambienti.

Por, ishte kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri që sqaroi se kush ishte shkaktari që u detyruan të prejnë këto pemë skaj lumit.

“Akti i prerjes dhe krasitjes së drunjëve të kalbur, të thatë dhe të vjetër të vendosur në qendër të qytetit është një hap i rëndësishëm drejt sigurisë së qytetarëve”, ka shkruar Muhaxheri në njoftim.

Drunjët janë konsideruar të paqëndrueshëm, ndaj u prenë si preventivë, që të mos rrëzohen në mot me stuhi dhe erëra të forta. /Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...