7.4 C
Pec
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Presidenca Franceze: Jo nuk është pezulluar liberalizimi i vizave

Presidenca Franceze ka dal me një sqarim lidhur me keqkuptimin e deklaratave të presidentit, Emmanuel Macron, duke thënë se nuk është e vërtet që Franca ka pezulluar liberalizimin e vizave pas kjo varet nga autoritetet e Kosovës dhe në çdo rast është një vendim europian.

“Jo nuk është e vërtet, vendimi nuk merret , varet nga autoritetet e Kosovës dhe në çdo rast është një vendim evropian.Presidenti ka folur për tensionet në mes Kosovës dhe Serbisë dhe në këtë kontest duhet të marrë parasysh bllokimin në Prishtinë, presidenti vlerësoj se çështja e liberalizimit është e hapur”, thuhet në përgjigjen e Presidencës për gazetaren Alice Taylor.

Vendimi është në fuqi dhe hyn në fuqi më 1 janar./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...