15.8 C
Pec
E hënë, 25 Shtator, 2023

Presidenti Begaj vizitë shtetërore në Kazakistan

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj do të zhvillojë një vizitë shtetërore në Kazakistan me ftesë të homologut të tij, Presidentit të Republikës së Kazakistanit, Kassym-Jomart Tokayev, më datat 6-8 shtator 2023.

Më 7 shtator, Presidenti Begaj do të pritet në një ceremoni shtetërore nga Presidenti Tokayev, njoftoi sot Institucioni i Presidentit të Republikës.Në fokus të takimeve do të jetë bashkëpunimi bilateral i deritanishëm si dhe interesi për zhvillimin e hapësirave ekonomike që ekzistojnë mes dy vendeve./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...