5.8 C
Pec
E diel, 21 Prill, 2024

Presidenti i Venezuelës Nikolas Maduro, vendi ka nevojë për ndihma

Presidenti i Venezuelës Nikolas Maduro, ka deklaruar se vendi ka rënë në krizë të thellë dhe tash ka nevojë për ndihma. Ai këtë deklarat i bëri pas takimit në Karakas, me shefin e Kryqit të Kuq global, shkruan Balkan Web.

Maduro, ka thënë se gjendja aktuale në Venezuelë, mund të përshkruhet si një krizë humanitare por se bashkëpunimi me Komitetin Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq, duhet të bëhë në përputhje të plotë me ligjinë në Venezuelë.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...