9.1 C
Pec
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Presidenti Thaçi, promovon qendrën tregtare pa leje ndërtimi, në Prizren

Drejtuesit e Inspektoratit në Komunën e Prizerenit, e kanë vlerësuar të quditëshëm veprimin e presidentit Thaçi, i cili promovoj një qendër tregtare të hapur që, nuk ka leje ndërtimi.

Zyrtarët e ekzekutivit në Prizren, kanë informuar se ky projekt është pa leje ndërtimi dhe se 30% e hapsirës së ndërtuar nuk ka leje adekuate dhe është ndërtuar në kundështim me ligjin, shkruan “Koha Ditore”.

Madije drejtorita e ispekcionit në Prizeren, vitin që lam pas ka marrë vendim për rrënimin e një pjesë të këti projekti, që është i ndërtuar në kundështim me ligjin. /Njeshi/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...