17.5 C
Pec
E diel, 24 Shtator, 2023

Presidentja nga qyteti i ‘një mbi një dritareve’ bën thirrje për ruajtjen e thesareve të së kaluarës sonë

Presidentja e vendit Vjosa Osmani po qëndron për vizitë dy ditore në shtetin e Shqipërisë.

Ajo nga qyteti i një mbi një dritareve (Berat) ka bërë thirrje për ruajtjen e thesareve të së kaluarës sonë.

Postimi i plotë i Osmanit:

Përshëndetje nga qyteti i një mbi një dritareve!

Berati, qyteti ku ngjizen natyrshëm trashëgimia kulturore, arti dhe arkitektura e monumenteve.

Si një vend i trashëgimisë botërore të UNESCO-s, le të shërbejë si thirrje për t’i ruajtur thesaret e së kaluarës sonë, si një dëshmi e qëndrueshmërisë dhe e shpirtit të popullit tonë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...