24 C
Pec
E shtunë, 13 Korrik, 2024

Presidentja Osmani falënderon homologen zvcerane: Kosova është mirënjohëse për mbështetjen e palëkundur të Zvicrës në çdo hap!

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Zvicër, ku do ta përfaqësojë Republikën e Kosovës në Samitin e nivelit të lartë të Paqes për Ukrainë.

Atje, Osmani ka takuar Presidenten e Konfederatës Zvicerane, Viola Amherd, të cilën e ka falënderuar për ftesën dhe pritjen e ngrohtë përmes një postimi në rrjetin social, X.

Ajo tutje, shtoi se Kosova është mirënjohëse për mbështetjen e palëkundur të Zvicrës.

“Faleminderit për pritjen e ngrohtë, Presidente Viola Amherd, dhe për ftesën për t’u bashkuar në Samitin e Paqes. Kosova është mirënjohëse për mbështetjen e palëkundur të Zvicrës në çdo hap! Ishte kënaqësi të diskutonim për mundësitë e pafundme për thellimin e bashkëpunimit tonë, ku roli i diasporës sonë të shquar në forcimin e partneritetit mes dy vendeve tona është vërtet i domosdoshëm”, shkroi Osmani në X./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...