6.6 C
Pec
E premte, 31 Mars, 2023

Presidentja Osmani udhëton për në Mal të Zi

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Mal të Zi.

Gjatë vizitës në Mal të Zi, presidentja Osmani parashihet të zhvillojë takim me presidentin malazez, Milo Gjukanoviq, ku do të diskutohet edhe për situatën aktuale dhe të sigurisë në rajon dhe për mundësitë e thellimit të bashkëpunimit.

Njoftimi i plotë:

Gjatë vizitës në shtetin fqinj, Presidentja Osmani do të zhvillojë takim me Presidentin Đukanović, ku përveç konfirmimit të marrëdhënieve të shkëlqyeshme ndërshtetërore, do të diskutohet edhe për situatën aktuale politike dhe të sigurisë në rajon si dhe mundësitë e thellimit të bashkëpunimit.

Presidentja Osmani gjatë vizitës në Mal të Zi do të takohet edhe me Kryeministrin Dritan Abazoviq.

Në agjendën e Presidentes Osmani është edhe vizita në komunën e Ulqinit dhe atë të Tuzit.

Në Ulqin, Presidentja Osmani përveç takimit me Kryetarin Omer Bajraktari, do të realizojë takime të ndara me përfaqësuesit e partive shqiptare në Mal të Zi dhe një grup intelektualësh dhe miqsh të Kosovës. Kurse në komunën e Tuzit, pas takimit me Kryetarin Nik Gjeloshaj do ta vizitojë një nga bizneset e suksesshme të kësaj komune, i cili njëherit është edhe investimi më i madh nga Kosova./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...