27.8 C
Pec
E martë, 18 Qershor, 2024

Presidentja Osmani: “Vizioni shtetformues i Ibrahim Rugovës, vizion i yni i vazhdueshëm”

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani në Ditën e Presidentit ka kujtuar presidentin historik Ibrahim Rugova. Ajo shkruan se kjo ditë na kujton vizionin shtetformues dhe miqësitë që ka ndërtuar Rugova.

“Sot është 24 Maji- Dita e Presidentit, e themeluar nga Presidenti Historik Ibrahim Rugova, ditë e simbolikës shtetërore në Republikën tonë, që na kujton vizionin shtetformues të Presidentit Rugova dhe miqësitë e përhershme qe ai i ndërtoi. Le të jetë ky vizion i yni i vazhdueshëm, pavarësisht sfidave që na dalin përgjatë kësaj rruge.”

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...