15.7 C
Pec
E hënë, 25 Shtator, 2023

Princesha Diana ‘nuk do të ndiheshe mirë’ me Meghan Markle nëse do të ishte gjallë sot

Që nga fillimi i martesës së tyre, Meghan Markle dhe Princi Harry kanë pushtuar mediat britanike dhe vazhdojnë ende. Ajo që ende nuk është diskutuar është se si do të kishte qenë marrëdhënia e princeshës së ndjerë Diana me gruan e djalit të saj të dytë.

Biografia mbretërore, Angela Levin, vjen për të zgjidhur këtë pyetje. Në një intervistë të re, Levine zbuloi se si mendon se lidhja mes 41-vjeçares Meghan Markle dhe Princeshës Diana mund të ishte sot.

Javën e kaluar, u raportua në shtypin britanik se çifti thuhet se kishte diskutuar “heqjen e mbiemrit Windsor” dhe adoptimin e mbiemrit të princeshës së ndjerë, Spencer, në një përpjekje për të ripërcaktuar veten, sipas shkrimtarit mbretëror Tom Bower.

Tani Levine, i cili është autori i librit të vitit 2018 Harry: A Biography of a Prince, po e quan lëvizjen e çiftit “të pakuptimtë” dhe pretendon se Princesha Diana “nuk do të ndiheshe mjaft e mirë” për Markle “nëse do të ishte ende gjallë”, sipas nypost.com.

Levine theksoi se Markle nuk e kishte takuar kurrë princeshën e ndjerë, por zbuloi se ajo e kishte vizituar varrin e saj në të kaluarën, duke iu referuar momentit të përshkruar në kujtimet e Princit Harry. Princi Ai shkroi në autobiografinë e tij se dukesha vizitoi varrin e nënës së tij në 20 vjetorin e vdekjes së Dianës.

“Ajo kurrë nuk e ka parë Dianën, ajo kurrë nuk e ka takuar atë,” tha Levine. Ajo u lut një herë për të vizituar varrin e saj, por kaq ishte”. Biografia mbretërore madje pretendoi se mbretëresha e ndjerë nuk do ta pëlqente atë, sepse ajo vetë mbështeti monarkinë.

Levin pohoi për Princeshën Diana: “Ajo ishte shumë mbështetëse e monarkisë, ajo jetonte shumë afër Sandringhamit dhe shkonte e pinte çaj me Mbretëreshën”. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...