25.3 C
Pec
E shtunë, 13 Korrik, 2024

Princi i kurorës saudit i prirur për të zhvilluar lidhjet me Iranin pas zgjedhjes së presidentit të ri

Mbreti dhe princi i kurorës i Arabisë Saudite uruan Masoud Pezeshkian për zgjedhjen e tij si president i Iranit, njoftoi agjencia shtetërore e lajmeve SPA të shtunën.

“Unë pohoj dëshirën time për zhvillimin dhe thellimin e marrëdhënieve midis vendeve dhe njerëzve tanë dhe për t’i shërbyer interesave tona të ndërsjella,” citoi SPA të thoshte princi i kurorës saudit, Mohammed bin Salman

Në mars 2023, Irani dhe Arabia Saudite nënshkruan një marrëveshje historike të ndërmjetësuar nga Kina për të rivendosur marrëdhëniet pas vitesh rivaliteti rajonal./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...