15.7 C
Pec
E hënë, 15 Prill, 2024

Prishtina dhe Bashkimi, shënuan fitore të lehta ndaj Rahovecit dhe Boreas

Në kuadër të javës së 20 në Superligën e Kosovës, në basketboll Prishtina shënoj fitore të pritur dhe të lehtë ndaj Rahovecit me rezultat 89 – 70 në përballjen e zhivlluar në Palestren e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë

Edhe kampioni aktual Bashkim, si mysafri po thuaja me gjysëm force deklasoj Boren, me rezultat 142 – 58.

Qysh nga fillimi i ndeshjes basketbollistët prizerenas arritën të diktojnë tempo dhe falë një loje të përqëndruar në mbrojtje dhe me sulme të shpejta dhe efikase në çdo periullë të ndeshjes dominuan ndaj rivalit dhe ne fund edhe shënuan fitore bindëse 142 – 58 që është fitorja më e thellë e arritur e Bashkimit në këtë edicion të garave.

Nesër zhvillohen dy përballjet e fundit të javës së 20 në Superligën, e Kosovës, në basketboll dhe do të ndeshën;Trepça – Ponte Prizreni, kjo përballje fillon prej orës 17.00 dhe prej orës 19.00 ballafaqohen, Lipjani – Golden Eagle Ylli.Njeshi.com

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...