24.2 C
Pec
E shtunë, 19 Qershor, 2021

Prishtina kampion i Kosovës

Prishtina është shpallur Kampion i Superligës pas 8 vitesh.

Skuadra nga kryeqyteti siguroi vendin e parë në tabelë pasi mposhti Gjilanin me rezultat 1-2.

Golat për Prishtinën i shënuan Mici në minutën e 15-të dhe Abazi në minutën e 40-të.

Për Gjilanin realizoi Arbër Çyrbja në minutën e 58-të të ndeshjes.

Me këtë fitore, Prishtina është e para me 78 pikë, pesë më shumë se Drita.

Ky është titulli i 11-të i Prishtinës./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...