27 C
Pec
E shtunë, 23 Shtator, 2023

Pritjet në Merdar deri në një orë për të dalë nga Kosova

Në pikat e kalimit kufitar me Serbinë edhe gjatë orëve të mëngjesit së të shtunës vazhdon të ketë fluks të automjeteve dhe pritje të bashkatdhetarëve, të cilët po kthehen në vendet e Evropës Perëndimore pas pushimeve në Kosovë.

Sipas raportit të Qendrës Kombëtare për Menaxhimin Kufitar të orës 07:39, bashkatdhetarët po presin në Merdar deri në një orë për të dalë nga Kosova.

Kolona e automjeteve brenda Kosovës në këtë pikë kufitare është 60 metra.

Pritje deri në 30 minuta për të dalë nga Kosova ka edhe në vendkalimin kufitar Dheu i Bardhë, ku kolona e automjeteve arrin në 70 metra.

Ndërsa, për të hyrë në Kosovë në të gjithë vendkalimet kufitare pritjet janë 3 deri në 5 minuta./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...