-0.3 C
Pec
E premte, 8 Dhjetor, 2023

Prodducentët e James Bond “nuk kanë filluar” punën në epokën e post-Daniel Craig 007

Në një intervistë të fundit me “The Guardian”, producentja e “007”, Barbara Broccoli zbuloi se drejtuesit “as nuk kanë filluar” të hartojnë kapitullin tjetër të ekskluzivitetit afatgjatë, i cili përfshin modernizimin e serisë.

Ajo shtoi se ka një “rrugë të gjatë përpara” se personazhi i James Bond të “rishpiket për kapitullin tjetër” dhe potencoi se ekipi ishte i vetëdijshëm se mishërimi i ardhshëm i 007 do të duhet të pasqyrojë se si ka ndryshuar bota në 20 vjet që kur Daniel Craig mori rolin.

Një numër aktorësh janë përfolur si pasardhësi i Craig, duke përfshirë Aaron Taylor Johnson, Regé-Jean Page dhe Damson Idris.

Broccoli ka qëndruar ngushtë me pasardhësin e tij dhe ka lavdëruar atë që Craig i solli personazhit.

“Daniel na dha aftësinë për të minuar jetën emocionale të personazhit dhe gjithashtu bota ishte gati për të”, tha Broccoli, duke shtuar se ajo dëshironte, me Craig, të “përqendroheshin në atë se si do të dukej një hero i shekullit të 21-të”.

Franshiza e Bond iu shit Amazonës si pjesë e katalogut MGM në vitin 2021, por mes thashethemeve se do të kishte spin-off TV Bond, Broccoli theksoi se çdo dalje e ardhshme për Bond do të mbetej në ekranin e madh, raporton Euronews.

Mund të kalojë pak kohë derisa një film i ri i Bond-it të shfaqet në kinema, por audienca mund të transmetojë serinë e Amazon 007: “Road to a Million” muajin e ardhshëm. Do të jetë shfaqja e parë e markës James Bond në TV pa shkrim.

Mikpritur nga ylli i Succession, Brian Cox, kjo seri globale aventureske do të ndjekë nëntë palë konkurrentësh, duke u përballur me sfida fizike dhe psikologjike në vende të frymëzuara nga Bond, duke konkurruar për të fituar një çmim prej 1.1 milion euro.

E pyetur nëse ata po planifikojnë spin-off të tjerë të James Bond, Broccoli tha: “Fokusi ynë është të bëjmë filma artistikë. Kur nisim një film të Bond-it, na merr vëmendjen e plotë për tre ose katër vjet, kështu që ky është fokusi ynë”./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...