15.1 C
Pec
E diel, 26 Mars, 2023

Projekti “Drejt Malit” po zhvillohet në Brezovicë

Në Brezovicë po zhvillohet projekti “Drejt Malit” ku FSK është e pranishme me trenerët e saj të licensuar, të cilët janë duke punuar me grupin e parë nga data 01.03 deri më 14.03, për qëllim të informimit dhe mësimit të sportit të skijimit tek të rinjët e shkollave fillore.

Ky program i mbështetur nga MKRS është duke u zhvilluar në katër grupe, ku grupi i dytë pritet të mbahet nga data 14.03 deri më 28.03.

FSK në thelb të misionit të saj ka masovizimin andaj edhe ajo do të jetë pjesë e çdo iniciative në kuadër të këtij qëllimi./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...