3.5 C
Pec
E martë, 28 Mars, 2023

Prokuroria dhe policia me aksion në zyrat e kompanisë “Ambienti” në Pejë, priten arrestime

Prokuroria Themelore e Pejës në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, përkatësisht Njësitin kundër krimeve ekonomike, qysh në orët e mëngjesit kanë ndërmarr një aksion në kompaninë e pastrimit “Ambienti” në Pejë.

Siç mëson ‘RADIO 1’ nga burime, aksioni ndërlidhet përkatësisht me anëtarët e bordit të kësaj kompanie të cilët dyshohen se kanë keqpërdorur pozitën zyrtare, paranë publike.

Aksioni është duke u zhvilluar ende, dhe pritet të ketë edhe arrestime.

Ndërsa nga Policia e Kosovës kanë konfirmuar  zhvillimin e këtij aksioni, por nuk kanë dhënë shumë detaje.

“Policia e Kosovës me njësitet relevante, sot është duke realizuar një operacion policor në rajonin e Pejës. Pas përfundimit të këtij operacioni, do të bëhen të ditura informacionet tjera”, ka deklaruar zëdhënsi i policisë, Bajram Krasniqi./Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...