0.3 C
Pec
E hënë, 4 Dhjetor, 2023

Prokuroria e Pejës deklaron aksion sekuestrimi të makinerisë së një Gurthyesi

Prokuroria Themelore e Pejës ka zhvilluar një aksion sekuestrimi ndaj një gurthyesi të komunës së Pejës.

Aksioni ka ndodhur me pretekstin e punimeve ilegale, nxjerrjes së zhavorit dhe shkaktimit të dëmeve përkatëse në fshatin Poçestë të Pejës, ku edhe është zhvilluar.

Lajmin për ‘RADIO 1’ e ka konfirmuar Prokurorja e rastit Arlinda Nallbani Gacaferi.

‘Ju deklarojë se bëhet fjalë për një aksion të gjërë i cili është zhvilluar nga e diela e kaluar. Puna intensive dhe zbulimi ka çuar deri tek konfiskimi i sontëm i makinerisë së një operatori gurthyes të komunës së Pejës, i cili ka operuar ilegalisht. Është zënë duke vepruar në fshatin Poqestë ku edhe është bërë konfiskimi i makinerisë së rëndë me të cilën ka operuar dhe i njejti mbetet nën autoritetin e prokurorisë deri në një vendim të Gjykatës. Pra është ndaluar veprimtaria e atyre mjeteve vepruese. Nga aksioni, nuk ka të arrestuar. Është kjo një punë e mirë e bashkëpunimit të organeve të rendit dhe zbatimit të ligjit.’-deklaroi prokurorja Nallbani Gacaferi./Njeshi&RADIO 1/

 

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...